Březen 2009

Duben 2009

31. března 2009 v 19:34 | Aník |  My Diar ♥
Takže,je tady duben...co plánuji na blogu?
-především další desing
-další dílky komiksu
-další dílky povídky
-další koňská plemena a koňské sporty
-a samozřejmě bleskovky!

(Ps:brzy se budou rozdávat tři diplomky za bleskovku!)

První skokové závody-1.díl - první vyjížďka v Meandru

30. března 2009 v 17:44 | Aník |  Moje povídky
Takže...je tu moje první povídka!Pozor,povídka,ne komixs!Takže tady je první díl!(pozn:Povídka se odehrává v okolí Starstable,a mám ji momentálně rozepsanou,je tedy možné,že ji třeba koniczek zná z diskuze )

__________

Julie zvedla poslední krabici z obrovského náklaďáku a vydala se směrem k jejímu novému domu v meandru.cestou pozdravila starého erika.ostražitě
hlídal svoji menší skromnou stáj která stála uprostřed meandru.,,ahoj eriku!"zvolala zvesela a snažila se prokouknou do stáje.vůbec jí nevadilo že se
musela odstěhovat z prašného velkoměsta sem do divočiny kde vládl klid a mír.na jejích krátkých kudrnatých vlasech jí uvíznulo páru vloček které se
líně snášely z nebe.když došla k práhu jejího domu,matka odemkla a vešla dovnitř.,,páni!"zaradovala se julie.dům byl obrovský a prostorný.v rohu
plápolal oheň a vše tu působilo velice mile.mnohem lepší než to malý ubytovaní v londýně.pomyslela si julie.aspoň se naši nebudou hádat že je málo
místa.úvaha na rodiče jí připomněla tátu.,,mamí?kde je vlastně táta?"zeptala se a čekala na odpověď.,,táta jel do vesnice borovicový vrch zlatíčko."
odpověděla máma.,,to je u toho obrovskýho zámku,že?je tam prej nějaká obrovská hala.a sou tam prej dobrý překážky."julie si vzpomněla jak se na
hřbetě svého milovaného koníka justina probojovala až do semifinále claymorských závodů.,,ano zlatíčko.přesně tak.a hal je tu všude mnoho."
julie však svoji matku téměř neposlouchala.v duchu si totiž přísahala,že se staví ve stáji v meandru,aby pokračovala ve svém jezdeckém umění.
______________________________________--
,,dobrý den,eriku!"zvolala jsem druhého dne po ránu.,,nazdar julie!tak jaké bylo vybalování?"zeptal se se škodolibým výrazem ve tváři.,,ani mi to nepřipomínejte.nechcete pomoct ve stáji?"julie celý večer vybalovala a tak ani nestihla jít za erikem který by jí mohl pomoci se vrátit do sedla.
,,a nechtěla bys tak náhodou rovnou do sedla?"zahlaholil erik.julie se na něj překvapeně podívala.,,a to byste...to byste dovolil?"
,,jistě julie.myslím že dobrá jsi na to dost,ne?"
za okamžik už julie nasazovala uzdečku koni jménem nymphador.grošák se zdál být klidný a nadšeně strkal do julie na kterou si velice brzy zvykl.
když viděla zasněžený svět z koňského pohledu,zaplavila ji radost.nymphador nadšeně přešlapoval a přitom frkal.no jo ty můj kluku!řekla si v duchu.
Erik zavedl Julii s nymphadorem do malého přístřešku který označoval start a konec závodu.nymphador přesně věděl co přijde.když se ozvalo tlesknutí jako signál ke startu,prudce se odrazil a vyrazil po hlavní ztezce.Julie si zabořila své prsty do hřebcovy dlouhé hřívy a snažila se nevšímat si sněhových vloček které ji pálily v očích.nymphador odbočil z hlavní cesty na pěšinu táhnoucí se vysoko do hor.julie se v sedle snad nikdy tolik nebála.stoupali výš a výš v krkolomném tempu.Snažila se hřebce zpomalit ale ten tuto ztezku velice dobře znal a Juliiny pobídky ignoroval.Když se konečně ocitli na vrcholu,výhled na meandr ji zcela uchvátil.Z jejích úvah ji vytrhl příští pohled na prudkou zatáčku.byla to však velice dobrá jezdkyně.Když nymphador několika pružnými skoky překonal průsmyk,
julii drkotaly zuby zděšením.udržela se v sedle jen tak tak.Prudké klesání na zledovaletělém povrchu bylo opravdovou zkouškou jejích schopností.nymphador jako by jel ze své vlastní vůle,julie ho ani nemusela řídit.konečně v dálce zahlédla červené zdi stáje a později také Erika který v rukou držel stopky.konečně se mihli kolem plotu a pony konečným stanovištěm.
Julie zabrzdila nymphadora a zamířila ke stáji.,,páni,to byla teda jízda!"Hlesli erik i julie jednohlasně.Měla jsem jediné štěstí,a to že jsem jela na nymphadorovi.Erik se zazubil a řekl:,,a proč si myslíš,že bych ti ho jinak dával? "


Konec prvního dílu!

4.Bleskovka

27. března 2009 v 19:01 | Aník
1.Ahojky!
2.Už jsi hlásla ve druhém kole v soutěži o nejlepší město v SS2?
3.Řekni tři části sedla
4.Co si myslíš o mém vlastním článku o městečku Valedale?
5.Tvoje nejoblíbenější zvíře po koni?
6.Kdo z SS má modrou helmu,zelený triko,šedé rajtky,černé vlasy a fialové brýle?
7.Těšíš se na SS4?
8.Už jsi vyskoušela můj trik s tou proměnou budovy v Roddilu?
9.Co na dipík?
10.PPP

2.Kolo!Nejoblíbenější město SS2???

27. března 2009 v 18:56 | Aník |  Star Stable
Takže je tu druhé kolo!Tak nezapomeňte hlásnout!

Valedale

27. března 2009 v 18:49 | Aník |  Star Stable
Valedale je městečko schoulené uprostřed hor na samém okraji řeky,kde pramení proud té nejlepší vody z Jorviku.Okolo Valedale se rozprostírají hluboké lesy …Vyhřátá voda přímo vybízí ke koupání!Kamenný most který se táhne od jednoho konce vesnice k druhému je typickou součástí tohoto města.Na každém konci střeží most dva oři.Ve Valedale se však pyšní kromě bezvadných ochranných přírodních podmínek i skvělá steeplechase schoulená mezi těmi nejhlubšími lesy na nejbezpečnějších stezkách…Typický pro Valedale je také závod přes mosty,který vede majitelka stájí ve Valedale,Charlotte.Charlotte vlastní několik cenných anglických plnokrevníků,kteří jsou opravdovými klenoty celého Jorviku!Blízko Valedale se skrývá několik záhadných tajemství,jako například Vrbové údolí či tajná horská stezka vedoucí k sousednímu městu Firgrove.Valedale se chválí svými neobyčejně milých lidí,mezi které patří také majitel obchůdku Martin,i majitel blízkého vodního mlýna.Valedale vždy bylo a vždy bude středem zájmu všech turistických obchůzek po Jorviku.Toto neobyčejné městečko zaujme jak svými jezdeckými prameny tak i ochranou před prudkým větrem horami,tak i neobyčejnou krásou!

Zažijte opravdový pocit bezpečí a pohody ve Valedale!

Nezapoměňte hlasovat v anketce!

Vyhlášení prvního kola o nejlepší město SS!

24. března 2009 v 17:47 | Aník |  Star Stable
Taaaaaakže-Vyhrál Jorvik!!!!!!!!!Jorvik se tedy utká s nejoblíbenějšími městy SS2,3

Diplomy za 4. bleskovku

23. března 2009 v 18:47 | Aník
Takže tady jsou.Rozhodla jsem se udělovat místa,ale gratuluji i těm,kdo dostali jen dipík!Příště se určitě umístíte!

Doufám,že se líbí...jo a Kate,dala bys mi plosím svoje ICQ???

Další koňské plemeno-Americký miniaturní kůň

23. března 2009 v 18:16 | Aník |  Koně obecně
Američtí miniaturní koně jsou zvláštním, jedinečným plemenem, u něhož hlavní roli hraje velikost zvířat. Koníčci totiž nesmějí měřit více než 34 palců, tj. 86 cm. Unikátní zvířata dosahují velikosti 40 cm a těžko říci, zda v tomto případě ještě můžeme mluvit o koních v pravém slova smyslu. Však také miniaturní koníci budí pozornost a zájem americké veřejnosti. Jsou inteligentní a milí a pro svou přítulnou povahu bývají těmi nejlepšími kamarády dětí i dospělých. Mnohdy pomáhají tělesně postiženým lidem a Američané s náročným zaměstnáním v nich nalézají výborné pomocníky v boji se stresem...

Původ a historie:

Američtí mimiaturní koně vznikli výběrem malých jedinců jiných plemen a jsou výsledkem šlechtitelské práce trvající 400 let. Především se jednalo o anglické a holandské důlní koníky, které Amerika nakupovala v 19. století a využívala v některých appalačských uhelných dolech až do roku 1950. Ale v žilách těchto koníčků koluje i krev shetlandských poníků, koní arabských, anglických plnokrevníků, plemene Quarter Horse a dokonce i koní tažných. V 80. letech minulého století začali někteří chovatelé dovážet miniaturní koníky také z Anglie, Holandska, Belgie a SRN.
American Miniature Horse Association, společnost zabývající se chovem těchto koníků, byla založena v roce 1978. Registruje všechna zvířata, která nepřesahují výšku 34 palců, a uchovává rodokmen každého z koníků. Společnost také vydává časopis s názvem Miniature Horse World a každoročně posuzuje stovky zvířat z celých Spojených států. Největší akcí je každoroční American Miniature Horse Association´s National Show, národní přehlídka miniaturních koní, při níž jsou vybraná zvířata zapsána do plemenné knihy. Požadavky na plemenný standard byly přijaty v roce založení organizace a upřesněny na setkání všech členů v roce 1988.

Popis a charakteristika:

Všeobecně se připouštějí dva základní typy zvířat - těžší typ a jemnější, drobný typ. Standard však stanoví kritéria pro jednoho elegantního miniaturního koně.
Standard amerického miniaturního koně vyžaduje, aby zvíře působilo jako dokonalá zmenšenina velkých plemen koní. Koníčci musí být malí, korektní, se zřetelným pohlavním výrazem. Hřebci mají být dobře osvalení a nebojácní. Všichni koníci musí vynikat silou, živostí, vyrovnaností a ostražitostí. Jejich kohoutková výška nesmí přesáhnout 34 palců. Hlava musí být úměrná k velikosti krku a těla. Vyznačuje se širokým čelem a delšíma, vzpřímenýma ušima, umístěnýma dostatečně daleko od sebe. Nozdry jsou prostorné, chřípí jemné. Středně velké oči mandlového tvaru umožňují vytušit živost a inteligenci zvířete. Krk má být delší a úměrně velký k celkovým tělesným rozměrům, zakončený nevýrazným kohoutkem. Lopatka je dlouhá a šikmá. Celé tělo musí být dostatečně osvalené s pevnými kostmi a jako celek působit harmonicky a vyváženě. Břicho a boky jsou oblé a nejvyšší bod svalnaté zádi musí ležet v úrovni výšky kohoutku. Ocas, který není nasazen ani příliš nízko, ani příliš vysoko, by měl kopírovat tvar zádě. Kopyta jsou oblá a kompaktní a jejich udržování se věnuje velká pozornost. Krok zvířete je lehký a příjemný. Na barvu očí a srsti se nároky nekladou - jsou povoleny všechny barevné odstíny. Hříva má být jemná a lesklá.
Zvířata vyššího vzrůstu nebo jedinci s vrozenými či získanými vadami, které zhoršují celkový vzhled nebo chody, nejsou do plemenné knihy zapsáni.

Chov a výcvik:

Ani plemenitba se přiliš neliší od velých plemen koní. Březost klisen trvá 330 dnů, plus mínus 15 dnů. Spolehlivě je rozpoznatelná v 8. měsíci gravidity, někdy i dříve. 48 - 72 hodin před vlastním porodem začíná klisna produkovat mlezivo a 24 hodin před porodem jeví zřetelné známky neklidu. Stojí stranou od ostatních koní, hrabe, přešlapuje, kouše do boxů, často uléhá a zase vstává. Měla by mít k dispozici dobře podestlaný, dostatečně velký box, v noci slabě osvětlený, a klid. Vlastní porod trvá u klisen tohoto plemene 20 minut i méně a lidskou přítomnost nemají rády. Pouze pokud by hříbě bylo v obrácené poloze nebo zbytky placenty nevyšly do 4 hodin po porodu, je třeba veterinárního zákroku.
Hříbátka se mohou rodit po celý rok. Nejčastější a také nejvýhodnější to bývá od března do června. Narozené hříbě bývá velké kolem 45 cm, někdy více a nejrychleji roste během prvních šesti měsíců života. Desetiměsiční a dvanáctiměsíční hříbata již bývají stejně velká.
Řada chovatelů se nemůže rozhodnot, jak s chovem miniaturních koníčků začít. Někdy si pořizují pouze jedno, špičkové a patřičně drahé zvíře pro svou reprezentaci, jindy menší chovné stádo. Průměrný počet koní bývá kolem osmi. Cenově nejdostupnější bývá mladý hřebeček. Je to velmi roztomilý koník a často změní plány svého majitele, který jej chtěl původně ve dvou letech věku dát vykastrovat nebo prodat. Pokud si jej ponechá jako hřebce, musí však o to víc dbát na výcvik zvířete. Hřebec je od přírody agresivnější a ohnivější než valach nebo klisna, ale o to snadněji se trénuje. Již od útlého mládí se zvířatům zvedají nohy a navykají se na omývání genitálií. Hřebečci by měli být v kontaktu se svým majitelem mnohem častěji než klisny a dostávat také doplňková krmiva. Brzy se jim začne nasazovat ohlávka, která u miniaturních koníků bývá zpravidla nylonová. Nasazuje se pouze při ošetřování koně a nikdy se nenechává na hlavě při volném pobytu ve stáji či na pastvě, aby se zabránilo jejímu zničení, či poranění zvířete. Potom následuje trénink na lonži, kdy se hřebeček učí zastavit na slovní povel "whoa". Lonžování musí probíhat vždy mimo prostor, kde se připouští, aby si hřebec tyto úkony nespojoval dohromady.
Hřebeček se čistí na celém těle včetně slabin a genitálií a musí při tom klidně stát. Občas se umývá ve speciálním boxu a nechává se zde také 30 minut klidně stát, aby si navykl na manipulaci v jiném prostředí a veterinární zákroky mimo vlastní stáj ho zbytečně nelekaly. Sleduje se také, zda hřebec spotřeboval svoji denní dávku krmiva, neboť to svědčí o jeho zdravodním stavu. Navíc kvalitní krmivo podporuje i pohyblivost a oplozovací schopnost spermií. Kůň by se nikdy neměl nudit, neboť právě nečinnost vede k tvorbě nepříjemných zlozvyků. Navíc trénink zvířete zlepšuje jeho fyzickou kondici, umožňuje mu pohyb na slunci a vzduchu a příznivě ovlivňuje jeho nervovou soustavu. A koneckonců přináší radost i majiteli koně.
Počet kastrovaných zvířat je mezi miniaturními koníky poměrně nízký, ale rok od roku obliba valachů vzrůstá. Kastrují se mladí hřebci, kteří mají příliš ohnivý temperament, nevyhovují exteriérově a nejsou přínosem pro další plemenitbu. Kastrují se také ti hřebci, jejichž úspěšnost v soutěžích je nižší než úspěšnost jejich rodičů. Za nejvhodnější dobu pro kastraci se považuje období dospívání. Přitom se přihlíží k tomu, jak vysokého a osvaleného jedince chceme mít.
Do výkonnostního tréninku se valaši zařazují od dvou let, kdy se také učí skákat prví překážky. Den ode dne se tito jedinci chovají mírněji a jejich příprava je snazší a bezpečnější než při práci s hřebci. Nejsou také nervózní, jako často bývají klisny, ale jsou vyrovnaní a spolehliví. Nechybí jim však nutná dávka ostražitosti a živosti.
Trénink miniaturních koníků by měl probíhat každý den. Začíná se pětiminutovými, nebo desetiminutovými úseky a postupně se čas práce zvířat prodlužuje, až na několik hodin. Lonžování, práce v tahu i pod sedlem se brzy odrazí na psychickém a fyzickém stavu zvířete a je možné je začít připravovat pro soutěže. Vždy je však nutné, aby došlo k vzájemnému porozumění mezi koněm a jeho majitelem. Koníci se nesmějí dráždit nebo pokoušet, nesmí se také přehánět délka, nebo intenzita pokárání za špatné chování. Je třeba se předem rozhodnout, co koni povolíme a co dělat nesmí a na tom bez bez výjimky trvat.

zdroj:horses-online.cz

fotografie:

Díl třetí-První výlet do minulosti

22. března 2009 v 15:01 | Aník ♥ |  Jarní pohádka-Komiks
Tetička Amandě zkazila již polovinu jarních prázdnin.To se jí samozřejmě ani v nejmenším nezamlouvalo,co měla ale dělat?Nyní je po uspokojivé hodině s Lindou,a řekla si,že si ani nenechá zkazit následující prohlídku koní z Hřebínek.Má to však jeden háček-Amanda se nechtěně zatoulá do minulosti...


3. Bleskovka

21. března 2009 v 20:33 | Aník
1.Ahojda! ♥♥♥
2.Líbí se ti můj nejnovější dess?
3.Kteří jezdci se ti líbí(Podzimní,zimní nebo Jarní?)
4.Které sedlo je na obrázku?
a)drezurní
b)univerzální
c)skokové

5.Jaká ze čtyř holek(Lisa,Linda,Anne,Alex)je ti nejbližší?
6.Máš i kromě SS i všechny díly SSL?(starshine legacy)
7.Máš i jiný program kromě malování???(grafický)
8.Kdo má v SS černou pleť?
9.Co chceš na diplomek?
10.PPP

Diplomky za bleskovku

21. března 2009 v 18:26 | Aník
Takže tady opožděně diplomky za bleskovku!
Doufám že se vám líbí!

Diplomek pro Kate za Koňský kvíz

21. března 2009 v 18:00 | Aník
Takže tady přináším opožděně diplom pro Kate za Koňský kvíz :) snad se líbí :)

Když tak napiš do komentíků!

Omluva

21. března 2009 v 17:42 | Aník
Ahojky...nemám moc času,a tak se vám omlouvám za nedostatek článků....brzy to ale napravím... Jsem ráda že zůstáváte se mnou a ti nejvěrnější píšou komentáříky :) děkuji všem!


SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ OBRÁZEK SS!

20. března 2009 v 17:26 | anííík |  Star Stable
Ahojky....takže posílejte na můj E-mail (Prikrylova.anicka@seznam.cz) obrázky z SS...(je jedno jakého dílu)a potom dám anketku a zvolíme si nej obrázek z SS!!!!!!!!!

Soutěž o nejoblíbenější město!Hlasujte!!!!

19. března 2009 v 18:07 | Aník |  Ankety
NA pony fórum je soutěž o nejoblíbenější město...pod článkem anketa,tak hlasujte!!!!!


Jorvik!
Hillcrest!
Valedale!
A Firgrove!
Zúčastněte se hlasování!!!!(Obrázky jsou od mého milého SBééénka koniczka)

Koňský kvíz

16. března 2009 v 19:11 | Aník
Ahojky...přináším koňský kvíz...bude na diplomky!Kdo to bude mít bez chybičky,má pochvalu!

1.Jaká rostlina je pro koně jedovatá???
a)Bojínek luční
b)kopřiva dvoudomá
c)lipnice luční
d)rulík zlomocný

2.Flémováním rozumíme:
a)kůň zdraví svoje kamarády
b)kůň "nasává" pachy
c)je to druh úsměvu koně

3.Dvoudobým chodem je:
a)krok
b)klus
c)cval
d)trysk

4.Kolik mají hřebci zubů?
a)40
b)42
c)44
d)46

5.Obtížnost "L" v parkurovém skákání odpovídá velikosti překážek:
a)90
b)100
c)110
d)120

6.Koňský fotbal se i jinak nazývá:
a)horseball
b)pushball
c)polo
d)pólocros

7.Mezi infekční nemoce koní nepatří:
a)vozhřivka
b)kulhání
c)hřebčí nákaza
d)mor koní

8.Je-li kůň uvázán ve stáji na vazáku,mluvíme o typu ustájení:
a)stání
b)boxové

9.Záložka svrabová způsobuje:
a)střečkovivost
b)koliku
c)svrab
d)sněť slezinnou

10.Vidí kůň v určitém úhlu i za sebou???
a)ano
b)ne

11.Jaký typ se řadí mezi "slabý"???
a)melancholik
b)sangvinik
c)cholerik

12.Koňská délka je v doztizích vzdálenost asi:

a)3
b)6
c)9
d)12

Hodně štěstí,pište komentíky!

Aník

Věk koně

16. března 2009 v 18:47 | Aník |  Koně obecně
Věk koně

Průměrný věk je nejvýše 20 let. Nejvyšší výkonnosti dosahuje kůň mezi 7 - 12 rokem.

Trojí dospělost

v 9 - 12 měsících - pohlavní dospělost

v 3 - 4 letech - chovná dospělost

v 5 - 7 letech - tělesná dospělost

Životní cyklus koně

prvních 12 měsíců - malé nohy, pevná potrava v 6 týdnech, ve 2 měsících ztráta husté srsti, odstav ve 4 a půl až 6 měsíců, pohlavní dospělost (v 9 - 12 měsících)

střední věk - v 5 - 10 letech tělo plně vyvinuto, kůň na vrcholu svých sil

pokročilý věk - zuby se obrušují, žvýkání potravy je obtížnější

odhadnutí stáří koně podle stupně tělesného vývinu a celkového vzhledu

hříbata

- vysokonohá, jsou vyšší než delší, mají klínovitou hlavu s vyklenutým čelem, čelisti průměrně krátké, pysky tuhé, k dásním těsně přivřené

- mají nedostatečně vyvinutý kohoutek a na krku krátkou hřívu, v níž je dosud mnoho vlnitých podsadových chlupů

starší koně

- hranaté tvary

- srst začíná bělet nejprve na hlavě, první bílé chlupy se objevují na očních obloucích a teprve potom narůstají jinde po těle -koně prokvétají

- grošovaní bělouši ztrácejí grošování a stávají se čistě bílými

- hlava ukazuje nejvýrazněji obraz stárnutí: kostní hrany a výčněly se ostřeji rýsují navenek

- hřbet koně se pronáší, plece se posunují víc dopředu a kolem řiti se úbytkem tukového vaziva tvoří hluboké jámy u hodně starých koní

Aník

Duchové

16. března 2009 v 18:42 | Aník |  My Diar ♥
Ahojky...takže jestli si to někdo přečetl,tak mám nějaké hodnocení k minulé bleskovce.Slíbila jsem tam,že tady napíšu proč věřím na duchy.Tak tady to je:

Byli jsme na lyžáku...já se svojí nej kámoškou zuzkou jsme měly pokoj samy pro sebe.Ovšem holky pod náma ,dělaly bordel.Bylo jich tam šest,a samozřejmě si chtěly udělat fotky i z nočního dobrodružství.Káťa,tak se jmenovala holka která fotila,vyfotila dvakrát po sobě stejné místo.Ráno jsme se probudily a šly navštívit všechny pokoje v chatce.Když jsme dorazily k nim,právě si prohlížely fotky.Jenom jsem viděla Kátin ustrašený pohled...ukázala mi fotku a hned mi bylo všechno jasné...mezi kluky kteří nás v noci navštívili,věřte tomu nebo ne seděl duch...tedy,nebyl to duch doslova,byl tam jen jistý stín...Když jsme se podívali na další,skoro stejnou fotku už tam duch nebyl...a taky bylo obrovsky zvláštní,že příští den se ztratil foťák,a objevil se až příští ráno.Jako by se báli,abysme je znova neodhalily.Taky bylo docela zvláštní že se naší jedné kamarádce zahádně ztratil MP3 přehrávač a další den večer ho našla v kapse u džínsů...a nebo...šli jsme na večeři,všechno uklizené,a když jsme se vrátili,byla otevřená postel...
Tolik shod náhod?Až moooooc podezřelé,nn?Strašně depresivní nálada...to všechno nám všem(teda kromě jedné statečné duše)dokázalo zkazit polovinu lyžáku...A jeden kámoš,nám vyprávěl jak vyvolával krvavou Marry.Radši nebudu nic říkat...nechci zbytečně strašit...Ale jestli chcete,tak napište do komentíků,budu ráda,když tam budu mít aspoň nějaké.

Bleskovka

15. března 2009 v 19:12 | Aník

Bleskajda!!!

1.Ahojky!
2.Máš kluka?
3.Líbala ses někdy?
4.Umíš skákat na koni?
5.Máš ICQ?
6.Umíš hrát na nějaký hudební nástroj?
7.Máš ráda Avril Lavigne?
8.Máš ráda Fantasy?
9.Posloucháš EMO?
10.Věříš na duchy?
11.Kolik sirek je na obrázku?
12.Jaké barvy jsou tvé vlasy?
13.Kolik ti je let?
14.Kdo ti přijde z SS1 nejprotivnější?
15.Co na diplom?
16.Ahojda!

Diplomky For Me!!!

15. března 2009 v 18:11 | Aníííík |  My Diar ♥
Takže tady jsou moje dosavadní diplomky!

Fenks všem!!!